X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
یکشنبه 16 مرداد 1390


هو الله


این که در ماه رمضان از شر شیطان در امانیم و شیطان زندانی می شود، خبری است خیلی مشهور که تقریبا همه می دانند. حالا این که چرا از جانب صداوسیمای جمهوری اسلامی از شر شیطان در امان نیستیم و هرسال رمضان را باید با شیطان مصور سر کنیم امر عجیب و غریبی است. 

به نظر شما چرا فیلمسازان اینقدر اصرار دارندکه شیطان را مصور کنند؟

-آیا شیطان قبل از رمضان برنامه ریزی می کند که وقتی زندانی است یک جایی داشته باشد؟

-یا مثلا شیطان در صداسیما زندانی می شود؟

-یا مشاوران مذهبی صداسیما به یقین رسیدند که این حدیث زندانی شدن شیطان جعلی است؟


دیگر دارم به این نتیجه می رسم که برای کارگردانان و مشاوران مذهبی و مسئولین صداسیما ایمان به غیب معنا ندارد. حتما باید روح و فرشته و شیطان به تصویر کشیده شود که بشود سریال معنوی ساخت. یکی نیست بگوید که:

1- اصل ایمان، ایمان به غیب است. آیه 3 سوره بقره را نخوانده اید؟ الذین یومنون بالغیب و .... آن قومی که بدون دیدن حسی به چیزی ایمان نمی آورند، به فرموده قرآن، قوم یهود است نه مسلمان، آن هم از نوع ایرانی اش که پیغمبر فرمود قومی هستند که من را ندیده اند ولی از شما اعراب که مرا دیده اید ایمانی محکم تر دارند. (این مضمون حدیث است که یه خاطر داشتم.)

2- مردم ذاتا فطرت الهی دارند، خدا را می شناسند، دارند با مسلمانی شان زندگی می کنند و برای باور به غیب هیچ به این چرندیات هالییودی احتیاج ندارند. (یارو در یکی از فیلمها با موبایل به یکی می گفت: براش دعا کن اگه بلدی. آخه این فرهنگ ایرانی ست یا اسلامی؟ چند درصد مردم بلد نیستند دعا کنند؟ کافر همه را به کیش خود پندارد.)

3- این مشاوران مذهبی شما چه دینی دارند که  در فیلمهایتان نه زندگی اسلامی است نه مردن ها با احادیث جور درمیاید.


واقعا از دست این فیلمها آدم یا باید سر به بیابان بگذارد یا شبی دو تا استامینوفن بخورد یا کلا تلویزیون را تعطیل کند چون اگر مثل من چند تا دیالوگش را هم بشنوی باز باید استامینوفن را بخوری.